Yükleniyor...

Enerji Verimliliği

Rekabetin bütün sektörde en üst düzeyde yaşandığı günümüz ekonomisinde enerji, işletmelerin en önemli maliyet unsurlarından biri haline gelmiştir. ELECTURK olarak uzman kadromuzla tüm işletmelerin enerji giderlerini minimize etmek için işletmeye özel enerji verimlilik çözümleri yaratmaktayız. Bizimle iletişim kurarak işletmenize özel enerji verimlilik çözümleri öğrenebilirsiniz.

ENERJİ VERİMLİLİK DANIŞMANLIĞI HİZMETLERİMİZ:

ÖN ETÜT:

Şirketinizdeki enerji kullanımı ve iyileştirme çalışmaları yapılabilirliği konusunda bir ön çalışma ve yaklaşık kazançlar hakkında fikir verecek bir fizibilite çalışmasıdır.

ETÜT:

Firmanız/Kurumunuzdaki mevcut ve olası tüm enerji üretim, dağıtım, tüketim konuları detaylı olarak ele alınır ve iyileştirme için gerekli tüm önlemler detayları ile belirlenir. Başlıca, bina kabuğu, kazan ve buhar dağıtım sistemi, Elektrik Üretim Sistemi, elektrik panoları, reaktif güç panoları, Aydınlatma Sistemleri, Sıcak su dağıtım sistemi, Motorlar, Üretim aşamaları incelenir, verimlilik testleri yapılır.

VERİMLİLİK UYGULAMASI:

Bu etütler çerçevesinde oluşturulan rapor ışığında, varsa enerji yöneticisi/enerji yönetim birimi ile, yoksa tamamı ile firmamızın yönetiminde uygulamaya geçilir. Dönemsel hedefler belirlenir ve bunların uygulanmasının neticeleri dönemsel olarak raporlanır.